Dziś zachmurzenie małe

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia, południowo-wschodnia oraz częściowo północna znajdują się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtuje wyż z centrami nad Bałtykiem oraz Półwyspem Bretońskim. Polska jest w zasięgu wspomnianego wyżu, jedynie na północy kraju zaznaczy się wpływ zatoki niżowej z ośrodkiem nad Finlandią i frontu chłodnego. Napływać będzie cieplejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie spadać.

W środę na południu, w centrum i na wschodzie Polski zachmurzenie małe i umiarkowane. Na północy i zachodzie kraju, oraz na terenach podgórskich Polski południowej, zachmurzenie umiarkowane, po południu miejscami wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu oraz burzami. W burzach lokalnie opady do 15 mm.

Temperatura maksymalna od 21 st. na północnym wschodzie do 22, 25 st. w centrum i do 27 st. zachodzie, w obszarach podgórskich Karpat od 17 do 21 st. Nad morzem od 19 do 23 st. Na północy i w centrum wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, południowo-zachodni i zachodni, na wybrzeżu i Pomorzu północno-zachodni. Na południu wiatr słaby, południowo-zachodni. W czasie burz wiatr porywisty do 70 km/h.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, z północy na południe przemieszczające się przelotne opady deszczu i burze, w których może spaść miejscami do 15 mm deszczu. Opady do rana nie dotrą do krańców południowo-wschodnich i południowych. Temperatura minimalna od 7 do 10 st. na północnym wschodzie, na pozostałym obszarze od 10 do 13 st., w rejonach podgórskich Karpat od 5 do 7 st. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich skręcający na kierunki północne, w rejonach burz porywisty, w porywach do 60 km/h.

W czwartek na północy i zachodzie zachmurzenie umiarkowane. W południowo-wschodniej części kraju oraz w rejonach podgórskich Karpat i Sudetów zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Lokalnie możliwy grad. W burzach opady lokalnie do 30 mm. Wiatr słaby i umiarkowany w czasie burz porywisty, w porywach do 60 km/h, przeważnie z kierunków północnych, na południowym wschodzie z kierunków zachodnich. Na Pomorzu wiatr umiarkowany i dość silny i porywisty północny i północno-wschodni.

W Warszawie w środę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 24 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego. Opady deszczu, możliwe burze. Temperatura minimalna 12 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W czasie burz wiatr porywisty. W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Opady deszczu, możliwe burze. Temperatura maksymalna 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W czasie burz wiatr porywisty.

PAP/RIRM

drukuj