Napływać będzie coraz cieplejsze powietrze

Jak informuje IMGW, Europa północno-zachodnia, wschodnia oraz południowo-wschodnia będzie w zasięgu niżów, na pozostałym obszarze zaznaczy się rozległa, strefa słabych wyżów.

Polska będzie pod wpływem słabego klina wyżu znad Alp. Na północy i w centrum kraju zaznaczy się strefa rozmywającego się, frontu atmosferycznego. Z zachodu napływać będzie coraz cieplejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie się wahać.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże z przelotnymi opadami deszczu. W centrum oraz na wschodzie lokalnie burze. Temperatura maksymalna od 18 st., 20 st. na północy, około 21 st. w centrum, do 22 st., 23 st. na południu. W rejonach podgórskich lokalnie około 17 st. Wiatr słaby, lokalnie umiarkowany, podczas burz chwilami dość

silny, porywisty, z kierunków zachodnich.

W nocy z soboty na niedzielę na przeważającym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko wieczorem, głównie we wschodniej połowie kraju, miejscami zachmurzenie duże i zanikające przelotne opady deszczu oraz lokalnie burze. Nad ranem lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 7 st. na krańcach północno-wschodnich do 12 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, zmienny, na zachodzie kraju z przewagą kierunków południowych.

PAP/RIRM

 

drukuj