fot. Paweł Palembas

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami

Jak informuje IMGW, Europa nadal znajdować się będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia. Nad północno-zachodnią Rosją obecny będzie płytki niż, z którym związany będzie front atmosferyczny, rozciągający się przez obszar Polski po północne wybrzeże Francji. Pogodę na Wyspach Brytyjskich oraz w zachodniej Norwegii kształtować będą fronty atmosferyczne, związane z niżami nad Atlantykiem.

Polska będzie na skraju niżu znad północno-zachodniej Rosji. Z północnego zachodu na południowy wschód przemieszczać się będzie zatoka z chłodnym frontem atmosferycznym. Za frontem napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie nieznacznie się wahać.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, głównie na północnym wschodzie i nad morzem, słabe, przelotne opady deszczu. W rejonach podgórskich Karpat opady deszczu ze śniegiem, wysoko w górach śniegu. Początkowo w województwach południowych opady mżawki, lokalnie marznącej i powodującej gołoledź. Rano w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 2 st. C, 3 st. C na południu do 5 st. C, 6 st. C na północy, nad morzem miejscami 8 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni.

W nocy na Pomorzu, Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce i na Kujawach zachmurzenie umiarkowane i tam bez opadów. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże, okresami opady deszczu bądź mżawki przechodzące miejscami w opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na zachodzie i w centrum miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -1 st. C, 0 st. C na wschodzie i południu do 2 st. C na pozostałym obszarze, nad morzem około 4 st. C, na obszarach podgórskich około -2 st. C. Wiatr słaby, na północy okresami umiarkowany, z kierunków północnych, jedynie na południu kraju wiatr zmienny z przewagą zachodniego.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl