fot. pixabay.com

Polska w strefie pochmurnego wyżu

W poniedziałek w Polsce będzie przeważało zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, miejscami wstąpią opady mżawki, rano możliwe mgły. Temperatura wyniesie 6-11 stopni – zapowiada IMGW.

Europa północno-wschodnia i krańce zachodniego kontynentu znajdą się w zasięgu niżów. Na pozostałym obszarze Europy dominował będzie rozległy wyż z centrum w rejonie Litwy – poinformował w niedzielę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Polska znajdzie się pod wpływem tego wyżu, w powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1016 hPa i nieznacznie wzrośnie.

Na poniedziałek IMGW prognozuje zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, jedynie na obszarach podgórskich powyżej 500 m n.p.m. słonecznie. Miejscami opady mżawki. Początkowo lokalnie gęste mgły ograniczające widzialność do 200 m.

Temperatura maksymalna od 6 st. C na krańcach zachodnich do 11 stopni nad morzem. W obszarach podgórskich powyżej 500 m n.p.m. od 10 do 13 stopni Celsjusza. Wiatr słaby, na ogół wschodni i południowo-wschodni.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl