fot. Paweł Palembas

Napływać będzie polarno-morska masa powietrza

Jak informuje IMGW, Europa północno zachodnia, północno wschodnia, a także zachodni basen Morza Śródziemnego będą w zasięgu niżów. Pozostałą część kontynentu obejmować będą wyże.

Polska będzie pod wpływem wyżu z centrum nad Węgrami. Na północy i wschodzie zaznaczy się wpływ zachmurzenia frontu ciepłego, związanego z układem niżowym znad Europy północno wschodniej. Napływać będzie dość ciepła, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1021 hPa i będzie się wahać.

We wtorek zachmurzenie duże, na południu i zachodzie z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na wschodzie kraju miejscami słabe opady deszczu. Silne zamglenia, przed południem i wieczorem miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 0 do 3 st., nad samym morzem od 2 do 4 st. Wiatr słaby, z kierunków południowych.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże, na południu kraju i na wybrzeżu zachmurzenie małe i umiarkowane. Silne zamglenia miejscami, głównie na południu kraju, mgły ograniczające widzialność do 200 m. Na północnym wschodzie słabe opady mżawki, na Lubelszczyźnie, Mazowszu i południowym Podlasiu możliwość opadu marznącego powodującego gołoledź. Temperatura minimalna od -4 st., -2 st. na południowym wschodzie, około 0 st. w centrum do 1 st. na północnym wschodzie i na wybrzeżu, w rejonach podgórskich miejscami około -5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na południu kraju zachmurzenie małe. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 400 m. Temperatura maksymalna od 1 do 4 st., jedynie na Dolnym Śląsku oraz miejscami w rejonach podgórskich 5 st., 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich i na wybrzeżu, okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże. Silne zamglenia. Okresami opady mżawki. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie duże. Silne zamglenia. Okresami opady mżawki. Temperatura minimalna 0 st. Wiatr słaby, południowo wschodni. W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 3 st. Wiatr słaby, południowy.

PAP/RIRM

drukuj