Polska w obszarze obniżonego ciśnienia

Jak podaje IMGW, przeważające obszary kontynentu będą w obniżonym ciśnieniu z układami frontów atmosferycznych, a Wielka Brytania w zasięgu niżu z ośrodkiem nad Hebrydami. Jedynie Skandynawia i Hiszpania będą w zasięgu wyżów. Polska znajdzie się w obszarze obniżonego ciśnienia, w strefie przemieszczającego się z północy na południe kraju, chłodnego frontu atmosferycznego.

Na południu kraju będzie zalegała dość ciepła, polarna morska masa powietrza. Nad północne rejony, z północy Europy napłynie chłodne powietrza pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa.

Dziś zachmurzenie duże, okresami możliwe większe przejaśnienia. Miejscami słabe opady deszczu, przejściowo także deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 1 st. do 3 st. na Pomorzu i Mazurach, na przeważającym obszarze około 4 st., 5 st. Najcieplej do 6 st. miejscami na południu i zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków północnych.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza na północy. Miejscami słabe opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od -6 st. na północnym wschodzie, około -2 st. w centrum, do 1 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni, w górach dość silny, w porywach do 80 km/h.

W środę zachmurzenie duże. Słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem, miejscami na Pomorzu i w górach także śniegu. Temperatura maksymalna od 1 st. na północnym wschodzie, około 4 st. w centrum, do 8 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, w górach dość silny, w porywach do 90 km/h.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Słabe opady deszczu, możliwe również opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr słaby, północny. W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna -2 st. Wiatr słaby, zmienny. W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 4 st. Wiatr słaby, wschodni.

PAP/RIRM

drukuj