Do Polski napływa bardzo ciepłe powietrze polarne morskie

Jak informuje IMGW, wschodnia i częściowo południowa Europa jest pod wpływem wyżów. Nad resztą kontynentu przeważają układy niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi. Nad zachodnią Polskę nasunie się zatoka związana z niżem w rejonie Wysp Owczych, pozostała część kraju będzie w zasięgu wyżu znad Białorusi. Z południowego zachodu napływa bardzo ciepłe powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie się wahać.

W środę na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku oraz terenach podgórskich województwa śląskiego i małopolskiego zachmurzenie małe i umiarkowane, późnym popołudniem miejscami duże z przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi burzami. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Poza tym zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 28 st. na krańcach wschodnich i Pogórzu Karpackim do 31 st. w centrum i 35 st. na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i wschodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

W nocy ze środy na czwartek w województwach zachodnich i w centrum kraju oraz na południu Górnego Śląska i Małopolski zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 14 st., 15 st. na Podlasiu i Pogórzu Karpackim do 22 st. na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, głównie z kierunków południowych i wschodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

W czwartek w zachodniej połowie kraju oraz na południu Małopolski zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 30 st. na krańcach wschodnich do 35 st. na zachodzie, chłodniej na Pogórzu Karpackim: 29 st. oraz miejscami na wybrzeżu: 25 st. Wiatr słaby i umiarkowany, głównie z kierunków południowych i wschodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h.

W Warszawie w środę zachmurzenie przeważnie małe. Temperatura maksymalna 31 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 18 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W czwartek zachmurzenie przeważnie małe. Temperatura maksymalna 33 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj