Będzie napływać cieplejsze powietrze

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże, jedynie w wąskim pasie od północnej Finlandii po Kazachstan rozciągać się będzie strefa słabego wyżu. Polska będzie pod wpływem rozległego niżu z ośrodkiem nad Wyspami Brytyjskimi. Z zachodu na wschód przemieszczać się będzie zokludowany front atmosferyczny. Z południa będzie napływać cieplejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 983 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, na południu Polski większe przejaśnienia. Do godzin południowych gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Na północy opady śniegu, deszczu ze śniegiem, miejscami marznący deszcz powodujący gołoledź. Na pozostałym obszarze kraju opady deszczu, miejscami deszczu ze śniegiem, w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 0 st. na północnym wschodzie, około 2 st. w centrum i na Pomorzu, do 4 st. na południowym zachodzie i do 5, 8 st. na południu w rejonie oddziaływania wiatru halnego. Wiatr słaby, na wybrzeżu miejscami umiarkowany, przeważnie z kierunków południowych. W Karpatach wiatr halny.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Na południu opady deszczu i deszczu ze śniegiem, przechodzące w śnieg. Na pozostałym obszarze opady deszczu ze śniegiem i śniegu, miejscami marznący deszcz powodujący gołoledź. W Małopolsce i na Podkarpaciu opady miejscami o natężeniu umiarkowanym, prognozowana wysokość opadów do 20 mm, a w Bieszczadach do 30 mm. Na Mazowszu i Lubelszczyźnie miejscami przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. Temperatura minimalna od -2 st. na północy do 1 st. na południu i do 3 st. na południowym wschodzie. W rejonach podgórskich i nad morzem około 0 st. Wiatr słaby, zmienny, na południowym wschodzie Polski umiarkowany, południowy skręcający na zachodni i północno-zachodni.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Do godzin południowych miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Miejscami przelotne opady: na południu Polski deszczu i deszczu ze śniegiem, a w górach i na pozostałym obszarze kraju deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od -1 st. na północnym wschodzie, około 1 st. w centrum i w rejonie Zatoki Gdańskiej, do 4 st. na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy i wschodzie Polski okresami porywisty, z kierunków zachodnich.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie duże. Okresami opady rano śniegu lub deszczu ze śniegiem, po południu deszczu. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu. W wyniku spadku temperatury poniżej 0 st. miejscami powstawać będzie oblodzenie. Silne zamglenia. Temperatura minimalna -1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W dzień zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna 1 st. Wiatr umiarkowany, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl