Rosjanie zainteresowani Grupą Azoty

Czy Rosjanie przeprowadzą zmiany w radzie nadzorczej tarnowskich zakładów azotowych? Do przeforsowania rosyjskiego przedstawiciela może dojść 1 lutego podczas Walnego Zgromadzenia Grupy Azoty – informuje europoseł dr Zbigniew Kuźmiuk na portalu „Naszego Dziennika”.

Rosyjska Firma Akron pierwszy raz próbowała przejąć zakłady azotowe w Tarnowie już w lipcu 2012 roku. Oferowali wówczas 1,5 mld zł za 66 procent akcji tarnowskich zakładów. By uniknąć wrogiego przejęcia, resort skarbu połączył je z zakładami w Puławach tworząc Grupę Azoty.

Rosjanie nie odpuścili i w 2014 roku spółka Norica Holding należąca do firmy Acron zakupiła kolejne akcje chemicznego potentata. Jak zauważa dr Zbigniew Kuźmiuk, 1 lutego Rosjanie mogą zrobić kolejny krok w kierunku przejęcia Azotów.

– Na najbliższym Walnym Zgromadzeniu Grupy Azoty zwołanym przez ministra skarbu, które ma się odbyć 1 lutego w celu między innymi wprowadzenia zmian w radzie nadzorczej firmy, Rosjanie spróbują przeforsować do niej swojego przedstawiciela. Gdyby się tak stało, to Rosjanie uzyskaliby wgląd we wszystkie strategiczne dokumenty przygotowywane przez tę firmę – powiedział Zbigniew Kuźmiuk.

Jeśli do tego dojdzie Rosjanie otrzymaliby dostęp tajnych informacji spółki m.in. do wyników badań nad militarnym zastosowaniem grafenu. Grupa Azoty jest jednym z największych producentów nawozów azotowych na świecie.

 

 

TV Trwam News

 

 

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl