fot. PAP/Maciej Kulczyński

Premier M. Morawiecki: Polska może być jednym z najlepszych miejsc do życia w Europie

W naszym zasięgu jest osiągnięcie w 100 proc. poziomu bogatych państw Europy, jeśli zdecydujemy się na realizację planu, który w inny sposób postrzega politykę gospodarczą i społeczną; Polska może być jednym z najlepszych miejsc do życia w Europie – powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki mówił w Trzebnicy (woj. dolnośląskie), że Polska zawsze goniła Zachód i „czasami była na 60 proc. i to chyba najwyżej było”.

„Dzisiaj jesteśmy na 75 proc., nawet ciut wyżej – 76-77 proc., jest możliwość dotarcia do poziomu 100 proc. nawet takich państw dzisiaj bogatych, a jeszcze dekadę temu miejsc docelowych naszej migracji jak Włochy, jak Hiszpania” – mówił Mateusz Morawiecki.

„To jest w zasięgu naszej ręki, naszych możliwości, jeżeli zdecydujemy się na realizację długofalowego, całościowego planu – społecznego, infrastrukturalnego, inwestycyjnego, który w inny sposób postrzega i realizuje politykę gospodarczą i społeczną Rzeczpospolitej. To spowoduje, że Polska może być jednym z najlepszych miejsc do życia w Europie, ja w to głęboko wierzę, że warto być Polakiem” – dodał premier.

Szef rządu mówił też, że Polacy odwrócili się od tej „pedagogiki wstydu”.

„Dziś coraz bardziej czujemy, że możemy być narodem wielkim duchem i możliwościami” – zaznaczył premier RP.

„I to jest jednocześnie nasze zobowiązanie, to jest zobowiązanie rządu PiS, nikt nie jest w stanie przewidzieć przyszłość, to oczywiste, to jasne, ale w 2023 roku wiele z tych programów (w ramach Polskiego Ładu), ogromna większość, jeśli nie wszystkie, będą realizowane, znaczna część będzie zrealizowana, będzie wdrożona i w 2023 roku dla wielu polskich rodzin tutaj znajdą się setki tysięcy nowych mieszkań, nowych miejsc pracy” – zapewnił premier.

Szef rządu mówił, że Polski Ład stworzy co najmniej pół miliona miejsc pracy.

„Wiara w powodzenie tego programu łączy się nieodzownie, nieodmiennie z naszych rządem, z możliwością utrzymania zdrowych finansów publicznych, sprawiedliwego systemu społecznego, odejścia od neoliberalnych dogmatów, którym do dzisiaj hołduje PO” – powiedział Mateusz Morawiecki.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl