fot. pixabay.com

Apel Centrum Życia i Rodziny do premiera o jak najszybsze procedowanie projektu ustawy „Zatrzymaj Aborcję”

Centrum Życia i Rodziny apeluje do premiera i komisji sejmowych o niezwłoczne rozpoczęcie prac nad projektem „Zatrzymaj Aborcję”. Fundacja wskazuje, że deklaracja przyjęcia ustawy zwiększającej ochronę życia od poczęcia byłaby najlepszym prezentem polityków na Dzień Dziecka.

Projekt „Zatrzymaj Aborcję” od ponad miesiąca czeka na rozpoczęcie prac w sejmowych Komisjach Zdrowia oraz Polityki Społecznej i Rodziny. Fundacja przypomina, że każdy dzień zwłoki w procedowaniu obywatelskiego projektu to statystycznie śmierć trojga nienarodzonych dzieci.

Prezes Centrum Życia i Rodziny Paweł Ozdoba akcentuje, że prawo do życia jest niezbywalnym prawem każdego człowieka.

– W Międzynarodowy Dzień Dziecka przypominamy, że dziećmi są też  dzieci nienarodzone. Ufamy, że politycy dotrzymają obietnic wyborczych i rzeczywiście doprowadzą do tego, że projekt „Zatrzymaj Aborcję” będzie procedowany skutecznie, bardzo szybo i wreszcie pozbędziemy się tego krwawego prawa, które w tym momencie obowiązuje. Każdy dzień to utrata ludzkich istnień. W Międzynarodowy Dzień Dziecka szczególnie trzeba przypomnieć o prawie do życia, które przysługuje każdemu dziecku, także temu nienarodzonemu – wskazał Paweł Ozdoba.

Na stronie www.licznikaborcji.pl trwa zbiórka podpisów pod petycją do polityków o poparcie projektu ustawy. Do tej pory poparło ją blisko 5 tys. osób. Według szacunków WHO przerywanych jest 25 proc. wszystkich ciąż. Tylko od początku tego roku ok. 13 mln dzieci zostało zabitych w łonach matek.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl