fot. twitter.com/MRPiPS_GOV_PL

M. Maląg zaapelowała do starosty poznańskiego o sprawne realizowanie wniosków dot. tarczy antykryzysowej

Minister pracy Marlena Maląg zaapelowała do starosty poznańskiego o sprawne realizowanie wniosków dot. tarczy antykryzysowej. Polityk odwiedziła przed południem woj. wielkopolskie w ramach cyklu konferencji podsumowujących dwumiesięcznie funkcjonowanie tego wsparcia dla przedsiębiorców.

Minister rodziny wskazała, że w całym kraju do przedsiębiorców trafiło z tarczy antykryzysowej blisko 15 mld zł, co pozwoliło na ochronę 5 mln miejsc pracy. Marlena Maląg zwróciła uwagę, że najgorzej z realizowaniem wsparcia radzą sobie Warszawa i Poznań.

– Jeżeli chodzi o realizację zadania właśnie tutaj przez starostę poznańskiego, zadanie zrealizowane jest niestety niezadowalająco. Prawie 30 tys. poznańskich przedsiębiorców jeszcze czeka na wsparcie. W Warszawie prawie 90 tys., a wiec to jest jednak czas zweryfikowania swoich działań – podkreśliła szefowa resortu.

Minister poinformowała, że w ramach tarczy antykryzysowej w całej Wielkopolsce przez ostatnie dwa miesiące zostało wypłaconych dla przedsiębiorców ponad 1mld 400 mln zł.

RIRM

drukuj