fot. twitter.com/MRPiPS_GOV_PL

Min. M. Maląg: 27 mld złotych w 2020 roku na wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami  

W tym roku na wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami zaplanowano ponad 27 mld zł – poinformowała szefowa MRPiPS Marlena Maląg. To realny wzrost nakładów finansowych dla tej grupy. Dla porównania ta kwota jest o 12 mld zł wyższa niż w roku 2015.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg na konferencji w Warszawie zapewniła, że działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami są ważnym elementem inicjatyw rządu.

Jak wskazała, chodzi zarówno o podniesienie aktywności, wparcie finansowe, jak i o rehabilitację społeczną i zawodową. Szefowa resortu wymieniła konkretne programy, m.in. fundusz solidarnościowy.

– Z funduszu m.in. wypłacane są świadczenia dla osób niesamodzielnych, tzw. pięćsetka. Te świadczenia są wypłacane systematycznie jako wsparcie dla osób z niepełnosprawnością. Także programy rządowe, które są tak naprawdę wsparciem osób niepełnosprawnych, wsparciem jednostek samorządu terytorialnego, które realizują te zadania i organizacji pozarządowych. I w ten sposób tworzymy koalicję na rzecz wsparcia osób z niepełnosprawnościami – wyjaśniła Marlena Maląg.

Minister poinformowała, że z funduszu wraz ze środkami UE na rządowe programy wsparcia osób z niepełnosprawnościami trafia ponad 500 mln zł.

Marlena Maląg przekazała, że dziś zostanie podpisana kolejna umowa na kwotę 36 mln zł. Pieniądze te trafią m.in. na doposażenie warsztatów terapii zajęciowej.

https://twitter.com/MRPiPS_GOV_PL/status/1301090289692676098

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl