fot. PAP/Radek Pietruszka

MON znacząco ułatwi i skróci proces wstępowania do Wojska Polskiego

Ministerstwo Obrony Narodowej znacząco ułatwi i skróci proces wstępowania do Wojska Polskiego. Właśnie ruszył portal rekrutacyjny: zostańżołnierzem.pl. Poinformował o tym na konferencji minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Kandydaci do polskiej armii za pomocą witryny mogą się zarejestrować, po czym otrzymają informację, do jakiego najbliższego ich miejsca zamieszkania – Wojskowego Centrum Rekrutacyjnego – mają się udać.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1301096701424435200

Tam – jak wskazał szef MON-u Mariusz Błaszczak – będą prowadzone kolejne skrócone procedury zmierzające do przyjęcia do wojska.

– W ciągu 1-2 dni odbędzie się rozmowa kwalifikacyjna, badanie lekarskie i rozmowa z psychologiem, a więc zmiana podejścia oraz filozofii polegająca na tym, że wszystkie te działania, które dotychczas były rozproszone, będą skoncentrowane w jednym miejscu – Wojskowym Centrum Rekrutacyjnym. Również skracamy, ale także intensyfikujemy szkolenie podstawowe, które będzie trwało 28 dni. Pełniej wykorzystujemy dany nam czas, a więc zajęć będzie po prostu więcej i będą także w soboty. Zależy nam na tym, żeby w stosunkowo krótkim czasie szkolenie podstawowe zostało przeprowadzone – powiedział Mariusz Błaszczak.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1301095879336759296

W szkoleniu podstawowym dla kandydatów będą także wykorzystywane metody e-learningu m.in. z zakresu regulaminów wojskowych.

Minister Mariusz Błaszczak powiedział, że od 2015 r., gdy zmieniono proces rekrutacji, Wojsko Polskie co roku znacząco zwiększa liczebność. Pięć lat temu Wojska Operacyjne liczyły 95 tys. żołnierzy, a dziś 108 tys. W tym czasie powstały też Wojska Obrony Terytorialnej, w których szeregach służy obecnie ponad 25 tys. wojskowych.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1301097194351718405

Szef MON-u zachęcił, by kolejne osoby aplikowały za pomocą portalu zostańżołnierzem.pl. i wzmocniły potencjał obronny Polski.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl