fot. twitter.com/KAS_GOV_PL

Łódzkie: Policjanci zabezpieczyli ponad 700 kg nielegalnego tytoniu

Ponad 720 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy przewozili samochodem dostawczym dwaj mieszkańcy Kutna, których zatrzymali do kontroli policjanci z Sieradza. Z tytułu niezapłaconego podatku, straty Skarbu Państwa mogły wynieść nawet 760 tys. zł.

Zanim doszło do zatrzymania policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, zwalczający przestępczość gospodarczą, wpadli na trop osób mieszkających w Kutnie i mających związek z handlem nielegalnym tytoniem. Ustalili także, że towar prawdopodobnie przewożony będzie busem przez teren Sieradza. Dzięki temu w poniedziałkowe popołudnie w miejscowości Stawiszcze policjanci sieradzkiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej wytypowany wcześniej renault trafic.

„Okazało się, że podejrzenia policjantów się potwierdziły. W przestrzeni bagażowej busa ujawnili 40 worków jutowych krajanki tytoniowej. Samochodem kierował 44-letni mężczyzna, był z nim też 34-letni znajomy. Obaj zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie” – przekazała rzeczniczka sieradzkiej policji Agnieszka Kulawiecka.

W workach znajdowało się łącznie 720 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Po nocy spędzonej w areszcie zatrzymani usłyszeli zarzuty paserstwa akcyzowego. W trakcie przesłuchania 44-latek przyznał się do dokonania zarzucanego czynu. Prokurator zastosował wobec podejrzanych policyjny dozór.

Według wstępnych wyliczeń straty skarbu państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego mogły wynieść nawet 760 tys. zł. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl