fot. Twitter/Polska Policja

Komendanci PSP i KGP podpisali porozumienie ws. współdziałania policji i straży

W Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie odbyło się spotkanie Komendanta Głównego PSP bryg. Andrzeja Bartkowiaka z Komendantem Głównym Policji gen. insp. Jarosławem Szymczykiem, podczas którego podpisano porozumienie w sprawie współdziałania policji i PSP – poinformowały w poniedziałek na swoich stronach internetowych obie służby.

Do spotkania Komendanta Głównego PSP z Komendantem Głównym Policji doszło w poniedziałek.

„Podstawowym celem obszernego porozumienia jest zapewnienie sprawnego i skutecznego współdziałania w zakresie wykonywania zadań przez obie formacje. Jest ono wyrazem woli ścisłej współpracy w zakresie kompetencji obu służb, które będą organizowały i prowadziły przedsięwzięcia służące ochronie życia i zdrowia ludzi oraz szeroko rozumianego bezpieczeństwa” – napisano w komunikacie KGP.

Dodano, że komendanci w trakcie spotkania przekazali sobie wzajemnie, a także podległym funkcjonariuszom i pracownikom, życzenia wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2020 roku.

Podczas spotkania gen. insp. Jarosław Szymczyk otrzymał z rąk bryg. mgr. Andrzeja Bartkowiaka Złotą Odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” nadawaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

PAP

drukuj