fot. twitter.com/PolskaPolicja

Warszawa: Celowo spowodował 90 kolizji; został zatrzymany

Stołecznie policjanci zatrzymali 27-latka podejrzanego o to, że celowo doprowadzał do kolizji drogowych, a następnie wymuszał pieniądze od ich uczestników – poinformował rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak. Dodał, że łącznie 27-latek doprowadził do około 90 kolizji, z których kwota odszkodowania mogła wynieść ok. 250 tys. złotych.

Jak przekazał rzecznik Komendy Stołecznej Policji, funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępstwami gospodarczymi ustalili, że 27-letni mieszkaniec Warszawy w ostatnich sześciu miesiącach tego roku doprowadził do kilkunastu celowych kolizji drogowych.

„Działał głównie na terenie Pragi Północ” – podkreślił policjant.

„Mężczyzna powodował stłuczki z innymi pojazdami, a następnie wymuszał od uczestników kolizji pieniądze na poczet poniesionych strat wynikających z uszkodzenia pojazdów. W zamian obiecywał też, że nie będzie powiadamiał policji” – powiedział nadkomisarz.

Według ustaleń policjantów, w taki sposób 27-latek doprowadził do około 90 zdarzeń drogowych.

„Dodatkowo mężczyzna działał również na szkodę różnych towarzystw ubezpieczeniowych, nieprawnie ubiegając się o nienależne mu odszkodowania. Policjanci ustalili, że ich kwota mogła wynieść około 250 tys. złotych” – dodał.

Wskazał, że mężczyzna odpowie teraz za oszustwo, za które może grozić nawet do 8 lat więzienia.

„Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem” – podał policjant.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl