Przedłużone śledztwo ws. usuwania krzyży

Do końca stycznia prokuratura przedłużyła śledztwo w sprawie ewentualnego przekroczenia uprawnień przez komendanta miejskiego policji w Radomiu. Sprawa dotyczy usunięcia krzyży z radomskiej komendy.

Jak poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz, śledczy planują przesłuchać kolejnych świadków.

– Czynności jeszcze nie zostały zakończone na tyle, żeby można było podjąć jakąś przełomową decyzję w tej sprawie. Nadal jest prowadzone postępowanie, czyli nikomu nie postawiono zarzutów. W dalszym ciągu sprawdzane są okoliczności, które były podawane na wstępie i w międzyczasie, to wymaga przesłuchania osób, które niekoniecznie są tutaj na terenie naszego okręgu radomskiego. W związku z tym, to śledztwo jest przedłużone do końca stycznia tego roku – mówiła Małgorzata Chrabąszcz.

Śledztwo dotyczy przekroczenia uprawnień przez komendanta radomskiej policji Karola Szwalbego.

Według relacji policjantów wydał on służbowe polecenie usunięcia krzyża w budynkach Komendy Miejskiej Policji w Radomiu i podległych komisariatach oraz nakłaniał podległych mu funkcjonariuszy do nieuczestniczenia w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę.

Doniesienie do prokuratury ws. usuwania krzyży przez radomskiego komendanta policji złożył w prokuraturze Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą.

Według wnioskodawców komendant Szwalbe „bezprawnym działaniem obraził ich uczucia religijne poprzez publiczne wielokrotne znieważenie krzyża”.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl