J. Zieliński o interwencji ws. napaści na 14-letnią Turczynkę: Policja działała zdecydowanie i prawidłowo

Policja działała zdecydowanie i prawidłowo w sprawie napaści na 14-letnią Turczynkę – podkreślił wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński. Sprawa jest nadal wyjaśniana.

Na początku stycznia 14-letnia Turczynka miała paść ofiarą rasistowskiej napaści słownej w Warszawie.

– Sprawa jest wyjaśniana. Cały szereg okoliczności tego zdarzenia jest naprawdę niejasny. Natomiast czekamy na wyniki przesłuchania jej przez sąd, to zostało wyznaczone na jutro – poinformował Jarosław Zieliński, wiceminister MSWiA.

Jak dodał, działania policji od początku były zdecydowane i prawidłowe.

– Były zdecydowane działania policji i jeszcze raz chcę powtórzyć, że przestępstwa motywowane nienawiścią są i będą zwalczane z całą stanowczością przez polskie państwo, a rząd PiS nigdy nie dawał i nigdy nie da przyzwolenia na tolerowanie takich przestępstw – wskazał.

Mimo to opozycja zarzuca rządowi przyzwolenie na tego typu ataki. W rzeczywistości jednak przestępstwa z nienawiści stanowią w Polsce znikomy procent wszystkich przestępstw.

– Ogółem 0,000928 %, czyli niecały jeden promil – wyjaśnił Jarosław Zieliński.

Atak na 14-letnią dziewczynkę z Turcji potępił premier Mateusz Morawiecki.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl