fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

Wrocław: sąd orzekł, że zatrzymanie Jakuba A. przez policję było prawidłowe

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyków odrzucił w środę zażalenie na zatrzymanie Jakuba A., podejrzanego o zabójstwo 10-latki z Mrowin. Zażalenie na sposób zatrzymania złożyła obrona podejrzanego o zbrodnię mężczyzny.

O decyzji sądu poformowano PAP w biurze prasowym Sądu Okręgowego we Wrocławiu. Zatrzymanie Jakuba B. było „zasadne, legalne i prawidłowe” – orzekł wrocławski sąd. Zażalenie na sposób zatrzymania złożyła obrona podejrzanego.

Jakub A. został zatrzymany 16 czerwca, w niedzielę w godzinach popołudniowych. Wieczorem został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy na przesłuchanie. Prokuratura postawiła mu zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem – w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, ze znieważeniem zwłok, oraz zarzut podżegania, we wcześniejszym okresie, innej osoby do udziału w zabójstwie.

Według prokuratury podejrzany przyznał się do obu stawianych mu zarzutów także podczas posiedzenia aresztowego w sądzie. Sąd aresztował go na trzy miesiące.

10-letnia Kristina 13 czerwca około godz. 13.00 wyszła ze szkoły w centrum wsi Mrowiny, gdzie mieszkała; od domu dzielił ją kilometr. Ostatni raz była widziana 200 metrów od domu. Jej ciało znaleziono tego samego dnia w lesie – 6 km od Mrowin.

PAP/RIRM

drukuj