fot. https://cbsp.policja.pl

CBŚP: Australijczyk zatrzymany na Okęciu przez „łowców cieni”. W tle oszustwa na 13 mln dolarów

„Łowcy cieni” z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali poszukiwanego czerwoną notą Interpolu 52-letniego obywatela Australii. Daniel A. był ścigany za oszustwa finansowe, w których straty oszacowano na 13 milionów dolarów.

Rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji podinsp. Iwona Jurkiewicz przekazała PAP, że współpraca „Łowców cieni” CBŚP z AFP (Australian Federal Police) doprowadziła do zatrzymania poszukiwanego czerwoną notą Interpolu 52-letniego Daniela A.

„Strona australijska przekazała informację, że poszukiwany mężczyzna najprawdopodobniej przyleci do Polski z Dubaju” – tłumaczyła policjantka.

Wskazała, że australijscy policjanci nie dysponowali niestety żadnymi szczegółami.

„Tymi zajęli się już policjanci z grupy tzw. łowców cieni z Centralnego Biura Śledczego Policji. Policjanci ustalili, kiedy oraz na jakie polskie lotnisko ma przylecieć mężczyzna i przy wsparciu funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie zatrzymali 52-latka, który następnie został doprowadzony do właściwej prokuratury” – zaznaczyła.

Podała, że działania zostały przeprowadzone przy współpracy oficera łącznikowego CBŚP przy Europolu.

„52-letni Daniel A., obywatel Australii na podstawie czerwonej noty Interpolu był poszukiwany zaledwie przez kilka dni, w związku z podejrzeniem popełnienia oszustw finansowych na terenie Australii, gdzie łączną sumę strat oszacowano na 13 mln dolarów” – przekazała.

Zgodnie z australijskim prawem tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 20 lat więzienia.

„W tym roku +łowcy cieni+ CBŚP zatrzymali już 25 osób ściganych przez służby różnych państw” – dodała.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl