fot. https://twitter.com/KancelariaSejmu

Policja w Jaworze otrzymała nowe pojazdy

W Komendzie Powiatowej Policji w Jaworze na Dolnym Śląsku zostały w poniedziałek przekazane nowe pojazdy służbowe. W uroczystości uczestniczyła pochodząca z tego miasta marszałek Sejmu, Elżbieta Witek.

Podczas wystąpienia podkreślała, jak ważną rolę odegrali funkcjonariusze polskiej policji podczas pandemii koronawirusa, a także w obronie granicy polsko-białoruskiej.

https://twitter.com/KancelariaSejmu/status/1630161243527950336?s=20

– Polscy policjanci stanęli ramię w ramię ze swoimi kolegami ze Straży Granicznej, broniąc polsko-białoruskiej granicy. Gdyby nie udało się jej obronić, dziś bylibyśmy w zupełnie innej sytuacji i nie bylibyśmy w stanie pomagać tym, którzy tej pomocy naprawdę potrzebują, bo przyszła wkrótce okrutna wojna, atak Putina na Ukrainę. Tutaj też mogliśmy liczyć na polskich policjantów. Byli w punktach recepcyjnych, byli na dworcach, byli wśród ludzi,  byli tam, gdzie ich potrzebowano – powiedziała Elżbieta Witek.

Marszałek Sejmu przypomniała też historyczną misję polskich policjantów na Ukrainie. Przez pięć miesięcy polscy funkcjonariusze rozminowywali tam obszary zamieszkałe przez cywilów.

Funkcjonariusze z Jawora otrzymali dwa nowe auta. Koszt jednego z nich to ponad 160 tys. złotych. Samochody zakupiono dzięki współpracy z wojewódzkim funduszem ochrony środowiska oraz funduszem Komendy Głównej Policji.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl