Szef MSWiA zaapelował do polityków: Dajcie spokój polskim policjantom

Policjanci są od tego, żeby dbać o bezpieczeństwo wszystkich Polaków, niezależnie od poglądów politycznych – podkreślił we wtorek szef MSWiA Joachim Brudziński podczas uroczystości rozdania nagród policjantom, którzy narażali życie podczas akcji ratunkowych. Dajcie im spokój – zaapelował do polityków.

We wtorek w siedzibie MSWiA szef resortu Joachim Brudziński wręczył nagrody finansowe policjantom, którzy wyróżnili się ratując ludzkie życie i zdrowie oraz niosąc pomoc w trudnych sytuacjach, często narażając własne życie.

Wśród nagrodzonych policjantów byli funkcjonariusze, którzy m.in. wyprowadzili starszą osobę z płonącego mieszkania; uratowali mężczyznę usiłującego popełnić samobójstwo, czy też mundurowi z Łeby, którzy uczestniczyli w akcji ratowniczej tonących przy falochronie ludzi. Wyróżnienie otrzymał także policjant, który podczas swojej podróży poślubnej na Krecie dostrzegł w morzu tonącą kobietę i ruszył jej na ratunek.

Joachim Brudziński podkreślił podczas uroczystości, że „możliwość osobistego podziękowania policjantom, którzy narazili swoje życie, by ratować innych, to powód do olbrzymiej satysfakcji”.

„Często opinii publicznej umyka ta oczywista prawda, że każde wyjście do pracy, każdy dzień, który zaczynacie nakładając mundur policjanta, to nie praca, to służba, której efektem i owocem jest to, za co chcemy wam dzisiaj podziękować, czyli uratowane ludzkie życie” – mówił szef MSWiA zwracając się do zgromadzonych funkcjonariuszy.

„Kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat, a to, o czym często się zapomina, to realne zagrożenie waszego życia” – podkreślił. Jednocześnie zwrócił się z podziękowaniami do bliskich i rodzin funkcjonariuszy, „za to, że znoszą ten ciężar”, a także podziękował „każdemu funkcjonariuszowi polskiej policji za to, że możemy czuć się bezpiecznie oraz za to, że policja cieszy się tak wysokim zaufaniem, bo to wasza zasługa”.

Joachim Brudziński zwrócił też uwagę, że funkcjonariusze „czasami są atakowani w sposób nieuprawniony, czy też próbowani być włączani w spór polityczny”. Zaznaczył, że „spór polityczny to domena polityków i politycy są od tego, żeby się kłócić”.

„To jest dobra okazja, radosna okazja, żebym, jako polityk, zaapelował do innych polityków – dajcie spokój polskim policjantom. Oni są od tego, żeby dbać o bezpieczeństwo wszystkich Polaków, niezależnie od tego, jakie mają poglądy polityczne. Nie angażujcie ich w doraźny spór polityczny” – podkreślił Joachim Brudziński.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl