J. Brudziński: Nie można oszczędzać na bezpieczeństwie

Nie można oszczędzać na bezpieczeństwiepowiedział szef MSWiA Joachim Brudziński w Krakowie. Minister wziął udział w uroczystości otwarcia siedziby Oddziału Prewencji Policji.

Podczas swojego przemówienia minister Joachim Brudziński zapewnił, że rząd PiS-u dotrzymuje słowa i wspiera służby mundurowe oraz dba o bezpieczeństwo Polaków. Szef MSWiA mówił też, że policjanci mają prawo pracować w warunkach godnych.

Dzisiaj jako minister w rządzie Mateusza Morawieckiego mogę stanąć tutaj przed państwem i powiedzieć: „Tak, dotrzymaliśmy słowa. Program modernizacji jest wdrażany”. 31 mln zł, które tutaj popłynęły na wybudowanie i wyposażenie tego obiektu, to owoc tego, że zaraz na starcie mój poprzednik Mariusz Błaszczak – jeszcze w rządzie premier Beaty Szydło – zadbał o to, aby ten program modernizacji powstał, aby znalazły się na to środki. 6 mld zł popłynie do polskiej policji do 2020 r. – zapewnił Joachim Brudziński.

Szef resortu odniósł się także do wydarzeń ze Świnoujścia, gdzie podczas imprezy po odprawie zginął 47-letni antyterrorysta. Powiedział, że rząd będzie wspierał funkcjonariuszy policji, gdy są atakowani i krytykowani w sposób nieuzasadniony, ale gdy narażony jest honor munduru, wówczas będą wyciągane decyzje dyscyplinarne i personalne.

Wczoraj szef MSWiA odwołał ze stanowiska lubuskiego komendanta wojewódzkiego policji inspektora Jarosława Janiaka oraz jego zastępcę podinspektora Piotra Fabijańskiego. Ze stanowisk odwołanych zostało także 11 innych funkcjonariuszy.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl