Biskup Aleppo przyjedzie do Wrocławia z podziękowaniami za akcję charytatywną

Ponad 1,1 mln zł zebrano w ramach akcji „Dar dla Aleppo”. Pieniądze przeznaczono na zakup sprzętu i wyposażenie szpitala Świętego Ludwika w tym syryjskim mieście. Biskup Aleppo Abou Khazen w listopadzie przyjedzie do Wrocławia, by osobiście podziękować organizatorom akcji.

Akcję „Dar dla Aleppo” zainicjowały na początku marca 2017 r. cztery Kościoły chrześcijańskie z Dolnego Śląska: katolicki, ewangelicko-augsburski, prawosławny i greckokatolicki. Zaangażowały się w nią, oprócz dolnośląskich władz wojewódzkich i samorządowych, również najważniejsze w regionie instytucje kultury, edukacji i biznesu. Ambasadorami zbiórki byli znani naukowcy, aktorzy.

Akcja trwała do końca czerwca. W jej ramach odbywały się licytacje, parafialne festyny, zbiórki pieniędzy, koncerty. W Aleppo koordynowało ją Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Pieniądze można było też przekazywać poprzez stronę internetową www.dardlaaleppo.pl oraz przez wysyłanie wiadomości SMS o treści RATUJE.

Jak podała Archidiecezja Wrocławska, na remont i wyposażenie szpitala w Aleppo w specjalistyczny sprzęt medyczny zebrano w sumie ponad 1,1 mln zł. Pieniądze przeznaczono na potrzebne w szpitalu św. Ludwika m.in. aparaty rentgenowskie, respiratory, urządzenia do endoskopii, gastroskopii, kolonoskopii i echokardiografii.

Zwracam się do Was z podziękowaniem za Waszą szczodrość i za pomoc (…) ofiarowaną szpitalowi św. Ludwika w Aleppo (…). Dzięki Waszej pomocy mogliśmy zakupić niezbędne urządzenia, których brakowało, lub wymienić te, które zostały uszkodzone w czasie długiej wojny w Syrii, a szczególnie w Aleppo” – napisał w liście do organizatorów akcji ks. bp Georges Loutfallah Abou Khazen z Aleppo.

Jak podano, ksiądz biskup osobiście przyjedzie do Wrocławia 5 listopada i wygłosi dziękczynną homilię podczas Mszy św. w trzech wrocławskich kościołach, m.in. w katedrze pw. św. Jana Chrzciciela.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl