Kraków: 18 kwietnia koncert na rzecz ofiar bombardowań w Aleppo

Na pomoc dla Nury Nataah i jej 10-letniej córki Sheimy, ofiar bombardowania w Aleppo, zostanie przeznaczony dochód z koncertu, który 18 kwietnia odbędzie się w Krakowie. Podczas wieczoru w klubie ZetPeTe wystąpią Grzegorz Turnau, Aga Zaryan i Wassim Ibrahim z Damaszku.

Koncert charytatywny organizuje Polska Misja Medyczna oraz grupa krakowian zrzeszonych m.in. w kole naukowym studentów socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Artyści, którzy wystąpią 18 kwietnia, zrzekli się honorariów, a dochód z biletów zostanie w całości przeznaczony na zakup protezy ręki (15-20 tys. zł) dla Nury Nataah i leczenie jej córki Sheimy. Klub również udostępnił darmo salę i nagłośnienie.

Nura Nataah ma 29 lat, pochodzi ze wschodniego Aleppo. Mieszkała tam z mężem i czwórką małych dzieci: Zahrą, Sagarem, Ahmadem i Sheimą. W sierpniu 2016 r., w czasie ofensywy sił rządowych Baszara al-Asada na wschodnie Aleppo, jej dom został zbombardowany, a Nura i jej dzieci pogrzebani pod gruzami. Jej mąż był poza domem. Nurę znaleziono z rocznym Ahmadem w ramionach. Próbowała chronić go własnym ciałem, ale chłopiec zginął. Nie przeżyła też siedmioletnia Zahra. Z życiem uszli pięcioletni Sagar i dziesięcioletnia Sheima, która odniosła ciężkie obrażenia klatki piersiowej, rąk i nóg. Nura również była ciężko ranna. Jej zmiażdżona prawa ręka musiała zostać amputowana powyżej ramienia.

Nura obecnie przebywa w mieście Gaziantep w Turcji. Jest jedną z pacjentek doktora Mansoura Alaytrasha z syryjskiej organizacji Balsam Medical, z którą współpracuje Polska Misja Medyczna. W obecnym stanie trudno jej zajmować się pozostałymi dziećmi, wciąż się leczy.

„Nura i jej rodzina są tylko jednymi z setek tysięcy ofiar trwającej od sześciu lat wojny w Syrii. Na różne sposoby staramy się pomagać także innym” – powiedziała PAP Paulina Bandura z Polskiej Misji Medycznej.

Zainteresowani pomocą mogą wpłacać pieniądze na konto Polskiej Misji Medycznej, z dopiskiem „Dla Nury”.

Polska Misja Medyczna od 1999 r. pomaga ofiarom wojen, katastrof i kataklizmów. W PMM działają wolontariusze: lekarze, pielęgniarze, ratownicy, rehabilitanci, a także psychologowie i analitycy medyczni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl