fot. flickr.com

Szczecinianie przejdą w „Procesji ze Świętymi”

Ulicami Szczecina przejdzie dziś „Procesja ze Świętymi”. Jej uczestnikom będą towarzyszyć relikwie ok. 100 świętych i błogosławionych. Wydarzenie ma na celu przypomnieć obecność świętych w naszym życiu. Jest to także odpowiedź na okultystyczne Halloween.

Procesja wyruszy o godz. 19.00 sprzed pomnika św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach. Uczestnicy wydarzenia będą nieść świece i kadzidła oraz śpiewać Litanię do Wszystkich Świętych. Procesja zakończy się w szczecińskiej katedrze, gdzie sprawowana będzie Eucharystia.

Ks. Tomasz Kancelarczyk ze Szczecina wskazuje, że Procesja ze Świętymi jest potrzebna ze względu na widoczne dziś zubożenie duchowe.

– To jest taka odpowiedź na potrzebę czasu. Wiem, że tego dnia są organizowane „bale świętych”. To jest dobra sprawa, ale to jest dobre dla dzieci – taka wizualizacja tych świętych. Myślę, że my dorośli bardziej powinniśmy wejść w mistykę, głębię przeżywania naszej relacji do świętych, ich obcowania, dlatego właśnie taka procesja jest potrzebna. Potrzebna jest także z tego powodu, że dzisiaj widzimy takie zubożenie o ten element duchowy i m.in. efektem tego zubożenia jest negatywne zjawisko, jakim jest Halloween – zwraca uwagę ks. Tomasz Kancelarczyk.

Podobna akcja modlitewna pod nazwą „Korowód Świętych” odbędzie się w tym roku w ponad 100 miejscowościach. Ich uczestnicy są przebrani za swojego patrona lub ulubionego świętego. Najczęściej są to: św. Jan Paweł II, św. Albert, św. Mikołaj czy św. Faustyna. Uczestnikom procesji towarzyszą także relikwie świętych.

RIRM

drukuj