„Nocka” z obrońcami życia

6 grudnia jest wyjątkowym dniem, nie tylko ze względu na wspomnienie św. bp. Mikołaja. Tego dnia w Szczecinie odbędzie się kolejna „Nocka”, czyli comiesięczne spotkanie młodych, kreatywnych i gotowych do pomocy obrońców życia.

Zwyczajem dnia 6 grudnia jest wręczanie drobnych prezentów na cześć świętego biskupa, który zasłynął z pomocy, jakiej udzielał potrzebującym. Warto pamiętać, że tego dnia mamy szansę ofiarować szczególny dar nienarodzonym dzieciom, których życie jest zagrożone. Tym darem może być włączenie się w comiesięczne pierwszopiątkowe czuwanie obrońców życia, rozpoczynające się o godz. 19.00 w kaplicy klasztornej Ojców Pallotynów w Szczecinie.

Spotkanie będzie prowadzone przez ks. Piotra Budę. Kapłanowi towarzyszyć będą śpiewy, przygotowane przez parafialną młodzież oraz rozważania. Spotkanie zwieńczy Msza Święta z Apelem Jasnogórskim.

Po modlitwach, młodzi obrońcy życia spotkają się na „Nocce”. „Na naszym nocnym spotkaniu, zajmujemy się konkretną pracą, przygotowując kolejny Szczeciński Marsz dla Życia – malujemy flagi, banery, które zostaną poniesione na Marszu, ze starych porwanych różańców, przygotowujemy nowe różańce na rękę wręczane osobą podejmującym Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Wszystko w atmosferze wspólnoty, przy herbacie i wielu ciekawych rozmowach” – czytamy w oficjalnym zaproszeniu.

Młodym obrońcom życia w spotkaniu towarzyszył będzie duszpasterz prowadzący duszpasterstwo obrońców życia w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej – ks. Tomasz Kancelarczyk.

RIRM 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl