fot.port.szczecin.pl

Szczecin: Porty Szczecin i Świnoujście chcą kupić statek pożarniczy

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście wybiera inżyniera kontraktu dla zakupu statku pożarniczego. Jednostka, oprócz prowadzenia akcji pożarniczo-gaśniczych, będzie mogła m.in. asystować gazowcom.

Port rozstrzyga zapytanie ofertowe na pełnienie funkcji inżyniera kontraktu dla zakupu statku pożarniczego – poinformowały w poniedziałek służby prasowe portów. Statek będzie prowadził akcje ratowniczo-gaśnicze, ale także ochronę przeciwpożarową i asystę np. gazowców w granicach portu Szczecin i Świnoujście.

Nowa jednostka będzie trzecią we flocie spółki. Obecnie w Szczecinie cumuje „Strażak – 25”, a w Świnoujściu „Strażak – 26”.

Kolejnym etapem po wyborze inżyniera kontraktu będzie przetarg na wykonanie lub zakup statku. Projekt ma dofinansowanie unijne z funduszy Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA jest spółką akcyjną z większościowym udziałem Skarbu Państwa. Zarządza dwoma portami – w Szczecinie i Świnoujściu.

W porcie w Świnoujściu znajduje się przede wszystkim terminal dla suchych ładunków masowych oraz terminal promowy. Port w Szczecinie obsługuje zarówno ładunki drobnicowe – w tym kontenery, wyroby hutnicze i ładunki wielkogabarytowe, jak również ładunki masowe – suche i płynne. Oba porty oferują także usługi przeładunkowo-składowe towarów rolno-spożywczych.

PAP

drukuj