Święto żeglarstwa w Szczecinie

Do stolicy Pomorza Zachodniego po raz trzeci zawiną największe żaglowce świata. Od 5 do 8 sierpnia stolica województwa zachodniopomorskiego stanie się światową stolicą żeglugi, wówczas mieszkańcy miasta wraz z turystami świętować będą finał regat The Tall Ships Races.

W regatach zaprezentuje się osiemnaście bander. Będą to między innymi brazylijski „Biały Łabędź” z Rio de Janeiro, rosyjska fregata wybudowana w 1987 r. w Gdańsku czy nasz rodzimy 108 metrowy „Dar Młodzieży”.

Impreza jest skierowana nie tylko do mieszkańców Szczecina. Miasto w poprzedniej edycji The Tall Ships Races odwiedziło około 2,5 mln osób, a na tegorocznej edycji organizatorzy spodziewają się podobnej frekwencji.

– Wydarzenie jest przeznaczone nie tylko dla marynarzy, ale przede wszystkim dla Polaków, żeby pokazać, jak ważny jest powrót Polski nad morze – stwierdził Krzysztof Kozłowski, wojewoda zachodniopomorski.

Impreza organizowana w Szczecinie to także wielkie święto dla, tych którzy lubią rytmy muzyki szantowej, ale nie tylko. Główną gwiazdą tegorocznej edycji finału regat będzie popularny włoski tenor Andrea Boccelli.

Tegoroczne regaty rozpoczęły się 3 lipca w szwedzkim Halmstad. W drodze do

Szczecina żaglowce odwiedzają jeszcze porty Kotka i Turku w Finlandii. Ostatnim przystankiem dla żaglowców w drodze na polskie Pomorze Zachodnie będzie litewska Kłajpeda.

Szczeciński finał regat The Tall Ships Races objął honorowym patronatem prezydent RP Andrzej Duda.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl