II tura wyborów w Szczecinie

W Szczecinie odbędzie się II tura wyborów na prezydenta miasta. Powalczą w niej obecnie urzędujący prezydent Piotr Krzystek z Komitetu Bezpartyjnych i kandydat PiS-u Bartłomiej Sochański.

Piotr Krzystek uzyskał 47,25 proc. głosów, natomiast Bartłomiej Sochański – 21,99 procent.

– To już debata dwóch kandydatów, spór na poglądy, który – obiecuję sobie i panu Krzystkowi – może dużo dać. Możemy dużo się o Szczecinie nauczyć, możemy dużo o Szczecinie powiedzieć, możemy wspólnie dużo o Szczecinie zadecydować – mówi Bartłomiej Sochański, kandydat PiS na prezydenta Szczecina.

Startujący z listy Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej Sławomir Nitras uzyskał 21,81 proc. głosów. Na czwartym miejscu był Dawid Krystek z komitetu SLD Lewica Razem. Zdobył on 3,76 proc. Kolejny był Piotr Czypicki ze Szczecińskiego Ruchu Miejskiego, a na ostatnim miejscu znalazł się Jakub Kozieł z Koalicji Antysystemowej.

– Gratuluję panu Sławomirowi Nitrasowi, że osiągnął dużą liczbę głosów. To jest znacząca liczba wyborców. Chciałem tych wyborców zapewnić, że jeżeli głosowali za zmianą prezydenta w Szczecinie, to ja jestem gotów z każdym rozmawiać, jestem gotów wysłuchać wszystkich racji – podkreśla Bartłomiej Sochański.

Jak dodaje, jego wynik to sukces wielu osób, z którymi współpracował.

– To jest jeden z nielicznych przypadków w Polsce, w dużych miastach w Polsce, gdzie PiS wygrywa z Koalicją Obywatelską w walce o prezydenturę dużego miasta, przy czym według moich domniemań, kandydat Koalicji otrzymał także głosy SLD – wskazuje.

Bartłomiej Sochański zapowiedział, że dalej będzie prowadził pozytywną kampanię, czego nie robiła dotychczas PO, która oskarżyła Sochańskiego o to, że „handlował rosyjskim węglem dotowanym przez Putina”, co było nieprawdą. Kandydat PiS-u ma już pomysł na najbliższe dni kampanii.

– Myślę, że skupię się w tej II rundzie tej kampanii wyborczej również na ofercie Szczecina jako metropolii kresowej RP, ale także jako centrum transgranicznym, której Szczecin, moim zdaniem, dotychczas nie wykorzystuje – zaznacza Bartłomiej Sochański.

II tura wyborów odbędzie się 4 listopada.

TV Trwam News/RIRM

drukuj