Minister Waszczykowski spotka się z ambasadorem Niemiec

Szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski będzie dziś rozmawiał z ambasadorem Niemiec w Warszawie Rolfem Nikela’m. Spotkanie, które rozpocznie się o godz. 9.00 w Ministerstwie Spraw Zagranicznych ma związek z serią antypolskich wypowiedzi niemieckich polityków.

Szef Parlamentu Europejskiego Martin Schulz porównał na łamach „Frankfurter Allgemeine Zeitung” politykę polskiego rządu do działań prezydenta Rosji Władimira Putina.

Z kolei szef klubu CDU/CSU w niemieckim Bundestagu domaga się sankcji wobec Polski.

Ostatnie wypowiedzi niemieckich polityków szkodzą Polsce, a także relacjom między państwami – mówi Witold Waszczykowski, szef Ministerstw Spraw Zagranicznych.

– W ostatnich dniach mogliśmy obserwować kilka wypowiedzi, które nie mają nic wspólnego z wypowiedziami dotyczącymi przestrzegania prawa czy demokratycznych reguł w Polsce. One są wypowiedziami, które można klasyfikować wręcz jako antypolskie, które nie szanują tego, że w Polsce został dokonany demokratyczny wybór i następuje demokratyczna zmiana władz. W związku z tym chciałem porozmawiać z ambasadorem i prosić o wyjaśnienie, dlaczego to Niemcy mają tak duże problemy, np. z oceną zachowania Rosji, która atakuje sąsiednie państwa, natomiast nie mają żadnego problemu, żeby natychmiast dokonać oceny i to tak nieuczciwej i bezzasadnej, która jest w przypadku Polski – podkreśla minister Witold Waszczykowski.

Co więcej, „Der Spiegel” informuje, że „również przewodniczący grupy CDU/CSU w Parlamencie Europejskim opowiedział się za karami finansowymi przeciwko Polsce”.

Z kolei komisarz Unii Europejskiej Guenther Oettinger chce objęcia Polski nadzorem Komisji Europejskiej. Jako powód podał m.in. zmiany w mediach.

19 stycznia w Parlamencie Europejskim ma odbyć się debata na temat sytuacji w Polsce.


RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl