fot. flickr.com

Deszczowo z możliwymi burzami w całej Polsce

Jak informuje IMGW, Europa północna, północno wschodnia oraz krańce południowo-zachodnie są w zasięgu wyżów, na pozostałym obszarze dominują płytkie układy niżowe, z układami frontów atmosferycznych.

Polska znajdzie się w zasięgu układu niskiego ciśnienia znad południowej Europy. Z południowego wschodu na zachód przemieszczać się będą kolejne, płytkie zatoki niżowe i związane z nimi wtórne fronty atmosferyczne. Do Polski ze wschodu napływać będzie chłodne powietrze polarne kontynentalne.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie powoli spadać.

W poniedziałek zachmurzenie początkowo małe i umiarkowane, w ciągu dnia wzrastające do umiarkowanego i dużego. Miejscami, postępujące od wschodu, przelotne opady deszczu i burze. Na wschodzie możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 16 st., 19 st. na wschodzie kraju i wschodnim wybrzeżu do 21 st., 23 st. na zachodzie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, wschodni i północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek na wschodzie i w centrum kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, w Tatrach możliwy deszcz ze śniegiem. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 7 st. do 9 st., na północy od 9 st. do 12 st. Chłodniej w rejonach podgórskich, około 5 st., w Tatrach około 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj