Sprawdź prognozę pogody na piątek i sobotę

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia oraz zachodnia część kontynentu będzie w zasięgu wyżów. Pozostały obszar kontynentu znajdować się będzie pod wpływem niżów z ośrodkami nad Włochami oraz Morzem Norweskim.

Polska będzie w słabo gradientowym obszarze obniżonego ciśnienia, w polarno-morskiej masie powietrza. Po południu nad zachodnie krańce Polski zacznie nasuwać się front chłodny, związany z niżem znad Morza Norweskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie się wahać.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. W południowo-wschodniej połowie kraju oraz miejscami na północnym zachodzie okresami słabe opady deszczu lub mżawki. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 4 st. na północnym wschodzie do 8 st. w centrum i do 10 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, na południu kraju słaby, zmienny.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu lub mżawki, na północnym zachodzie oraz w rejonach górskich również deszczu ze śniegiem, w górach opady śniegu. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 0 st. na północnym zachodzie do 2 st., 3 st. na przeważającym obszarze kraju, a w rejonach podgórskich od -2 st. do 0 st. Wiatr słaby, zmienny, na Pomorzu słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady deszczu, na krańcach zachodnich oraz na Pomorzu początkowo opady deszczu ze śniegiem. W rejonach górskich opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na wschodzie początkowo mgły, lokalnie ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 5 st. na północnym zachodzie do 9 st. na południowym wschodzie, a w rejonach podgórskich 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W piątek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Rano silne zamglenia. Temperatura maksymalna 7 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Silne zamglenia, możliwa mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna 3 st. Wiatr słaby, zmienny. W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Rano silne zamglenia, możliwa mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów. Temperatura maksymalna 8 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl