Mocno powieje nad Polską!

Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem, który nad Polskę ma dotrzeć w piątek. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ostrzega oraz apeluje o zachowanie ostrożności.

Kierowcy powinni być przygotowani na lokalne utrudnienia na drogach, które mogą być spowodowane przez powalone drzewa. Samochody warto zostawić na miejscach parkingowych z dala od drzew. Należy także liczyć się z przerwami w dostawie energii elektrycznej. Linie przesyłowe mogą zostać uszkodzone przez łamiące się na skutek wiatru konary drzew. Podczas porywistych wiatrów należy zabrać z balkonów przedmioty, które spadając mogą komuś wyrządzić krzywdę.

Według prognozy IMGW w województwach: pomorskim, zachodniopomorskim, wielkopolskim, dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, lubuskim, opolskim, śląskim, małopolskim, warmińsko-mazurskim (subregion elbląski) oraz podkarpackim, spodziewać się należy silnego wiatru z kierunku południowo-zachodniego i południowego.

Według prognoz najmocniejszych podmuchów można spodziewać się w piątek. Na Wybrzeżu jego porywy mogą osiągać 90 km/h. W głębi kraju 80 km/h, a w szczytowych partiach nawet Sudetów 120 km/h. Na Wybrzeżu wiatr zacznie słabnąć w nocy z soboty na niedzielę, w górach w sobotę rano.

msw.gov.pl

drukuj