Deszczowo na południu Polski, na północy słonecznie

Jak informuje IMGW, Europa północno-wschodnia, częściowo Skandynawia oraz Półwyspy Apeniński i Bałkański znajdą się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będzie rozległy wyż z centrum nad północnymi Niemcami.

Polska będzie w zasięgu tego wyżu. Napływać będzie chłodna, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i będzie rosło.

We wtorek w kraju w północnej połowie Polski zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane oraz duże i miejscami słabe opady deszczu. Temp. maks. od 19 st. do 23 st., w rejonach podgórskich od 16 st. do 19 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-wschodni i północny.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe i umiarkowane. Miejscami mgły zmniejszające widzialność do 200 m. Temp. min. na przeważającym obszarze od 8 st. do 12 st., na południowym wschodzie oraz na wybrzeżu od 12 st. do 14 st. Wiatr słaby, na południu Polski północno-wschodni, na wybrzeżu południowo-zachodni, na pozostałym obszarze zmienny.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl