W Polsce upały nie ustępują …

Jak podaje IMGW, nad północno-wschodnią Europą, częściowo środkową i południowo-zachodnią dominować będą wyże. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże.

Polska będzie w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia, w upalnym powietrzu zwrotnikowym.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie nieznacznie rosło.

We wtorek na krańcach zachodnich kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze. Lokalnie opady gradu. Suma opadów w czasie burz do 30 mm. Temperatura maksymalna od 28 st. do 32 st., miejscami w kotlinach górskich i nad samym morzem chłodniej: około 26 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie początkowo miejscami duże i zanikające przelotne opady deszczu lub burze. Suma opadów w czasie burz do 20 mm. Gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od 16 st., 17 st. na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich, około 20 st. w centrum do 22 st. miejscami na zachodzie kraju i na wybrzeżu. Wiatr na ogół słaby, zmienny z przewagą wschodniego. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl