Burze na wschodzie kraju

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będzie rozległy niż z rejonu Wysp Brytyjskich, tylko wschodnia część kontynentu pozostaje w zasięgu słabego wyżu.

Polska będzie w obszarze płytkiej zatoki niżowej w strefie falującego frontu atmosferycznego, przemieszczającego się z zachodu na wschód. Front chłodny będzie wyprzedzać linia zbieżności. Przed frontem z południa będzie napływać wilgotne i ciepłe zwrotnikowe powietrze, za frontem z północnego zachodu chłodniejsze, polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, w zachodniej połowie kraju miejscami rozpogodzenia. We wschodniej połowie Polski opady deszczu oraz burze, miejscami opady o natężeniu umiarkowanym lub silnym, gdzieniegdzie grad. Prognozowana suma opadów burzowych do 40 mm. W zachodniej połowie kraju miejscami opady deszczu, od zachodu zanikające.

Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 15 st. do 20 st., jedynie na obszarze od Podkarpacia, przez Lubelszczyznę, południowo-wschodnie Mazowsze po Podlasie cieplej, od 21 st. do 26 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, tylko na wschodzie początkowo z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h, możliwe zjawiska nawałnicowe.

W nocy ze środy na czwartek na wschodzie kraju oraz na Kielecczyźnie, w Małopolsce i na Górnym Śląsku zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami postępującymi od zachodu oraz zanikające opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m.

Temperatura minimalna od 7 st. do 12 st., jedynie na północnym wschodzie chłodniej, od 4 st. do 7 st. Wiatr słaby, na wschodnim wybrzeżu umiarkowany i dość silny, z kierunków zachodnich.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże, rano gdzieniegdzie rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16 st., 17 st. na zachodzie i północy do 21 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W środę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana suma opadów do 35 mm. Temperatura maksymalna 19 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Nad ranem możliwe silne zamglenia oraz mgły ograniczające widzialność do 300 m.

Temperatura minimalna 9 st. Wiatr słaby, zachodni. W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 19 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl