fot. Paweł Palembas

Napływać będzie chłodniejsze powietrze

Jak informuje IMGW, Europa północna, północno-zachodnia i południowo-wschodnia będzie w zasięgu niżów, pozostała część kontynentu będzie w zasięgu klina wyżu znad Azorów. Polska będzie w zasięgu tego klina, z zachodu napływać będzie chłodniejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie się wahać.

We wtorek na południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, miejscami przelotne opady deszczu. Na północy kraju lokalnie burze. W burzach na Pomorzu Wschodnim prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna przeważnie od 20 st. do 24 st., na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu od 24 st. do 26 st. Wiatr słaby z kierunków zachodnich, na wybrzeżu wiatr umiarkowany, okresami dość silny, południowo-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, na północy kraju początkowo możliwe burze. Temperatura minimalna od 11 st. do 13 st., na południu kraju i nad samym morzem cieplej, od 13 st. do 15 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.

W środę zachmurzenie umiarkowane, na zachodzie kraju duże i tam, głównie w godzinach popołudniowych i wieczornych słabe opady deszczu. Rano na północnym wschodzie zanikające przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 20 st. do 24 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. W godzinach popołudniowych możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 23 st. Wiatr słaby, zachodni. W nocy z wtorku na środę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 13 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W środę zachmurzenie małe i umiarkowane. Po południu możliwy przejściowy wzrost zachmurzenia do dużego i słaby, przelotny deszcz. Temperatura maksymalna 23 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj