fot. pixabay.com

Kolejny ciepły dzień nad Polską. W południowej połowie kraju możliwe przelotne opady deszczu oraz burz, lokalnie z gradem

Jak informuje IMGW, wschodnia i zachodnia Europa będzie pod wpływem niżów. Pozostała część kontynentu będzie w obszarze wysokiego ciśnienia rozciągającym się od Skandynawii po basen Morze Śródziemnego.

Polska będzie na skraju wyżu z centrami nad Skandynawią. Z północy na południe kraju przemieszczał się będzie chłodny front atmosferyczny, związany z niżem nad północną Rosją. Południe i zachód kraju pozostanie w tej samej upalnej masie powietrza, a na pozostały obszar zacznie napływać z północy chłodniejsze powietrze pochodzenia polarnego morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie nieznacznie się wahać.

We wtorek, zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego, aż do wystąpienia w południowej połowie kraju przelotnych opadów deszczu oraz burz, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm, a na terenie Małopolski i Podkarpacia oraz w obszarach podgórskich i w górach do 30 mm. Temperatura maksymalna od 26 st.C do 31st. C; chłodniej na wybrzeżu, w rejonie Zalewu Wiślanego, na krańcach północno-wschodnich i w rejonach podgórskich Karpat od 22 st. C do 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, północno-wschodni i północny. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe, tylko na południu kraju początkowo zachmurzenie umiarkowane lub duże i tam przelotne opady deszczu oraz zanikające burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura minimalna od 12 st. C do 17 st. C, tylko na krańcach północnych od 10 st. C do 11 st. C. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

PAP

drukuj