fot. https://twitter.com/DariuszMatecki

[TYLKO U NAS] D. Matecki o obronie Anioła Wolności przed działaczami LGBT: Szczecinianie masowo przyszli, by bronić tego pomnika, ponieważ widzimy, że w innych miastach pomniki są brukane tęczową flagą symbolizującą marksistowską ideologię LGBT

Tutaj znajduje się pomnik Anioła Wolności poświęcony właśnie ofiarom grudnia 70. roku i szczecinianie masowo przyszli, by bronić tego pomnika, ponieważ widzimy, że w innych miastach pomniki są brukane tęczową flagą symbolizującą marksistowską ideologię LGBT. Szczecinianie nie pozwolili, żeby to samo stało się w ich mieście – powiedział Dariusz Matecki, radny Szczecina, w rozmowie z portalem Radia Maryja.

W Szczecinie mieszkańcy nie pozwolili działaczom LGBT na zbezczeszczenie pomnika Anioła Wolności, który znajduje się na Placu Solidarności.

– W Szczecinie odbywała się manifestacja środowisk LGBT w obronie kryminalisty, który pobił działacza Fundacji Pro – Prawo do Życia, zniszczył nożem jego samochód oraz zbezcześcił pomniki, w tym pomnik Chrystusa. W obronie tego człowieka występowali między innymi posłowie, radni Koalicji Obywatelskiej. To odbywało się na placu uświęconym polską krwią, na Placu Solidarności gdzie w grudniu 1970 roku ginęli ludzie. Tutaj znajduje się pomnik Anioła Wolności poświęcony właśnie ofiarom grudnia 70. roku i szczecinianie masowo przyszli, by bronić tego pomnika, ponieważ widzimy, że w innych miastach pomniki są brukane tęczową flagą symbolizującą marksistowską ideologię LGBT. Szczecinianie nie pozwolili, żeby to samo stało się w ich mieście – mówił szczeciński radny Dariusz Matecki.

Działania środowisk LGBT są pozbawione logiki, bo nic nie łączy Anioła Wolności z zatrzymaniem lewackiego bojówkarza.

– Nie szukałbym logiki w działaniu osób z tych środowisk, a bardziej rozgłosu i chęci politycznego zaistnienia. Z ideologią LGBT nie mają także nic wspólnego Jezus Chrystus, marszałek Piłsudski, Jan Paweł II czy Wincenty Witos, a ich pomniki też były bezczeszczone nie tyle tęczową flagą, co kartką z bardzo wulgarnym napisem – podkreślił.

Radny Dariusz Matecki został wielokrotnie zwyzywany przez krzewiących wolność słowa i demokrację działaczy, kiedy jako radny Szczecina próbował zabrać głos.

– Policja oddzielała tęczowe środowisko od naszego środowiska. Te osoby mówią bardzo wiele o wolności słowa, a kiedy jako radny chciałem zabrać głos, to niestety to całe środowisko LGBT rzuciło się w moją stronę, nie dopuszczając mnie do głosu i wyzywając. W tym wszystkim obecna była jedna z posłanek i radnych Koalicji Obywatelskiej. Uważam, że każda osoba, która ma na tego typu manifestacjach znieważające religię katolicką czy polskie symbole narodowe – flagi, znaki czy transparenty – powinna być natychmiast wyłapywana przez policję i powinna mieć stawiane zarzuty. Jeśli będziemy puszczać płazem robienie sobie z polskiego godła jakiejś tęczowej układanki, to będzie się to rozprzestrzeniać – podsumował Dariusz Matecki.

Jakub Gronczakiewicz/radiomaryja.pl

drukuj