fot. PAP/Marcin Bielecki

Szczecin: Zawarto umowy mające zabezpieczyć region przed powodziami

W Szczecinie podpisano umowy na inwestycje, które pozwolą zabezpieczyć region przed ewentualną powodzią.

Doświadczenie z zeszłego roku pokazały, że zima i związane z nią powodzie wciąż stanowią ogromne zagrożenie dla mieszkańców południowej części województwa zachodniopomorskiego.

– Podczas ostatnich zimowych miesięcy bardzo dobitnie przekonaliśmy się, że nie jest tak, że lodu na Odrze już nie będzie, podobnie jak nie będzie powodzi związanych ze skutkami dużych mrozów czy utrzymujących się długo niskich temperatur – podkreślał wojewoda zachodniopomorski, Zbigniew Bogucki

Stąd nowe inwestycje, które mają zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom województwa.

– Nie chcemy, żeby nas coś zaskoczyło. Chcemy prowadzić bardzo przemyślaną politykę inwestycyjną, jeżeli chodzi o zabezpieczenie przeciwpowodziowe – powiedział Zbigniew Bogucki.

Wody Polskie podpisały umowę na realizację zabezpieczeń przeciwpowodziowych w miejscowościach leżących bezpośrednio nad Odrą.

– W Miejscowości Piasek ponad kilometrowej długości nowe obwałowanie wraz z przegrodą mobilną. Pozwala ona mieszkańcom na swobodny dostęp do Odry, ale również (…) wał w całości będzie zabezpieczał mieszkańców położonej bezpośrednio nad Odrą miejscowości – mówił dyrektor Wód Polskich w Szczecinie, Marek Duklanowski

W Ognicy przebudowany zostanie kanał, a w Gryfinie zaplanowana jest modernizacja nabrzeża przeznaczonego do cumowania lodołamaczy. Inwestycja kosztuje ponad 31 milionów złotych. Pracę mają ruszyć jeszcze we wrześniu i potrwają do kwietnia 2023 roku.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl