fot. PAP/EPA

Afganistan: liczba ofiar śmiertelnych powodzi wzrosła do 122

Co najmniej 122 osoby zginęły w wyniku powodzi, która nawiedziła północne i środkowe prowincje Afganistanu – poinformowały władze. Wiele osób pozostaje zaginionych.

Do powodzi doszło w środę rano w wyniku monsunowych opadów, których fala przetoczyła się m.in. przez Czarikar, stolicę prowincji Parwan, porywając ze sobą dziesiątki ludzi i niszcząc ponad 1,5 tys. budynków.

Według najnowszego bilansu podanego przez afgańskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych, zginęły co najmniej 122 osoby, w tym wiele dzieci, a 250 jest rannych. Nadal nie odnaleziono wielu zaginionych ludzi.

„Sytuacja jest bardzo ponura, a skala strat ogromna” – powiedział rzecznik resortu Tamim Azimi cytowany przez agencję Reutera.

Powodzie są wynikiem monsunu, który w tym tygodniu nawiedził region. Skutkiem kilkudniowych intensywnych opadów było m.in. zalanie największego miasta Pakistanu, Karaczi. W całym Pakistanie zginęło co najmniej 90 osób.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl