fot. PAP/EPA

Włochy: zmarło 431 osób zakażonych koronawirusem, bilans około 19,9 tys.

We Włoszech w ciągu minionej doby zmarło 431 osób zakażonych koronawirusem – podała w niedzielę Obrona Cywilna. Bilans ofiar śmiertelnych od początku epidemii wzrósł do około 19 899. Od soboty zanotowano prawie 2 tysiące nowych chorych.

Liczba zmarłych w ciągu jednego dnia jest najniższa od 19 marca. W Lombardii, epicentrum epidemii spadła liczba zmarłych i hospitalizowanych chorych. W ciągu doby zanotowano w tym regionie 110 zgonów, czyli znacznie mniej niż w minionych tygodniach.

Coraz mniej przypadków zakażeń jest w mieście Bergamo, gdzie było ich dotąd najwięcej.

Obecnie w całym kraju jest około 102 tysięcy chorych. Ponad dwie trzecie z nich (69 procent) przebywa w domowej izolacji.

Do tej pory we Włoszech potwierdzono 156 tysięcy przypadków koronawirusa. Wyleczonych jest już ponad 34 tysiące osób. Dzienny wzrost wyniósł 1677.

Podczas konferencji prasowej w siedzibie Obrony Cywilnej w Rzymie ordynator oddziału pulmonologii w klinice Gemelli i członek komitetu naukowego doradzającego rządowi Włoch Luca Richeldi podkreślił, że dane dowodzą tendencji spadkowej.

„Na podstawie danych o redukcji hospitalizacji, liczby pacjentów na intensywnej terapii i zmarłych możemy potwierdzić, że wprowadzone i przedłużone ograniczenia mają wpływ na tego wirusa” – oświadczył.

Szef Obrony Cywilnej, komisarz do spraw kryzysu Angelo Borrelli poinformował natomiast, że wyznaczone zostaną specjalne obszary na kwarantannę dla przypływających migrantów; będą ją oni odbywać na statkach lub na lądzie.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl