fot. PAP/EPA

Ameryka zaostrza walkę z epidemią koronawirusa

Walkę z epidemią koronawirusa zaostrzają także kraje obu Ameryk, gdzie liczba osób zainfekowanych rośnie.

W Kolumbii do tej pory potwierdzono 158 przypadków zakażenia koronawirusem. W piątek w stolicy kraju – Bogocie – rozpoczęły się 4-dniowe ćwiczenia przygotowujące Kolumbijczyków do krajowej kwarantanny.

Zgodnie ze stanem wyjątkowym, wprowadzimy obowiązkową izolację zapobiegawczą dla wszystkich Kolumbijczyków – od wtorku 24 marca do wtorku 13 kwietnia – oznajmił prezydent Kolumbii Iván Duque.

Z powodu pandemii władze Kuby podjęły decyzję o zamknięciu swoich granic dla obcokrajowców.

Będziemy monitorować przejazd przez granice naszego kraju, umożliwiając wjazd jedynie mieszkańcom Kuby, z elastycznością gwarantującą współpracę z innymi krajami. Gwarantujemy możliwość powrotu na Kubę naszych obywateli, przebywających za granicą oraz będziemy przestrzegać prawa cudzoziemców chcących opuścić nasze państwo i wrócić do swoich krajów – zapowiedział prezydent Kuby Miguel Díaz-Canel.

Do tej pory na Kubie stwierdzono 21 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym jeden śmiertelny. 716 osób zostało objętych kwarantanną.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl