fot. PAP/Leszek Szymański

Prezydent Andrzej Duda zapewnia, że Polska jest gotowa na ewentualne wystąpienie koronawirusa. Na razie nie wykryto wirusa na terenie kraju

W Biurze Bezpieczeństwa Narodowego odbyło się spotkanie ws. koronawirusa. Andrzej Duda rozmawiał m.in. z premierem Mateuszem Morawieckim. Prezydent Polski przyznał, że jest niepokój, ale w tej sytuacji najważniejsze jest zachowanie procedur i spokoju. Zapewnił, że władze podejmują kroki w wielu przypadkach wyprzedzające działania WHO czy innych państw.

Prezydent apelował także, aby nie wykorzystywać koronawirusa do bieżącej polityki. Jest nam potrzebne współdziałanie i wsparcie.

– Przede wszystkim apeluję do polityków o rozwagę, o spokój, o to, żeby nie wykorzystywać sprawy koronawirusa do walk politycznych, do połajanek politycznych, bo Polacy w tej kwestii chcą spokoju i przede wszystkim potrzebują spokoju, po to, żeby można było normalnie funkcjonować i normalnie realizować w tym zakresie zadania przede wszystkim, jeżeli chodzi o ochronę życia i zdrowia obywateli – powiedział prezydent Andrzej Duda.

W Sejmie trwa specjalne posiedzenie parlamentu. Do izby wpłynął rządowy projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem i zwalczaniem koronawirusa. Rano projektem zajęła się sejmowa komisja zdrowia.

Pierwsze przypadki zarażenia wirusem zdiagnozowano w Czechach. Wszyscy zakażeni przebywali wcześniej we Włoszech.

Koronawirus pojawił się w grudniu w Wuhanie w środkowych Chinach. Na całym świecie odnotowano prawie 89 tys. przypadków. Zmarło ponad 3 tys. osób.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl