Dziś lub jutro mamy poznać datę pierwszego posiedzenia Sejmu 

Dziś lub jutro możemy poznać termin pierwszego posiedzenia nowego Sejmupowiedział wicemarszałek sejmu z PiS-u Stanisław Karczewski. Datę inauguracyjnego posiedzenia nowego parlamentu ogłosi prezydent Andrzej Duda. Ostatnim możliwym terminem jest 24-ty listopada.

Pierwsze posiedzenie Sejmu jest bardzo ważne. Wtedy to premier Ewa Kopacz złoży dymisję swojego rządu i rozpocznie się proces formowania nowego rządu. Obecnie trwają rozmowy dotyczące planowanych nominacji ministerialnych.

Szef Klubu Parlamentarnego PiS poseł Mariusz Błaszczak powiedział, że to nie będzie rząd autorski, a rząd drużyny Prawa i Sprawiedliwości. Podkreślił, że jego partii zależy, by rząd jak najszybciej mógł przystąpić do pracy. PiS planuje bowiem m.in. wprowadzić zmiany w budżecie na przyszły rok, jaki pozostawił w spadku ustępujący rząd koalicji PO-PSL.

– Dlatego, żeby uwzględniał zmiany, o których mówimy, a więc zahamujemy wyprowadzanie gigantycznych pieniędzy z Polski za granicę. Teraz Komisja Europejska mówi, że z samego CIT-u ponad 40 mld zł nie wpływa do budżetu państwa, że z VAT-u ponad 50 mld zł nie wpływa do budżetu państwa. To trzeba zmienić – podkreślił poseł Mariusz Błaszczak.   

Wśród propozycji ustawowych PiS-u na pierwsze 100 dni rządu są: program dla rodzin 500 plus, zmiany w VAT i akcyzie oraz nowelizacja CIT.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl