fot. twitter.com

CBA zatrzymało trzy osoby w sprawie łapówki za pozytywne wyniki kontroli skarbowej

CBA zatrzymało trzy osoby w sprawie łapówki za pozytywne wyniki kontroli skarbowej. Przedsiębiorca działający w różnych sektorach, jego syn oraz pośrednik powołujący się na wpływy w Urzędzie Celno-Skarbowym zostali zatrzymani w Warszawie.

Doszło do tego tuż po przekazaniu drugiej transzy korzyści majątkowej w wysokości 40 tys. zł.

– Dwie osoby wręczające łapówkę i pośrednik, który przyjął 40 tys. złotych, zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Pośrednik, powołując się na wpływy w Urzędzie Celno-Skarbowym miał rzekomo przekazać pieniądze naczelnikowi właściwego urzędu. Pieniądze miały stanowić gratyfikację w zamian za korzystne rozstrzygnięcie kontroli, która toczy się wobec osób wręczających łapówkę. Nasi funkcjonariusze podczas śledztwa ustalili, że wysokość tej łapówki może sięgać nawet 300 tys. złotych. Zatrzymane osoby trafiły do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Tam usłyszały zarzuty – wskazuje rzecznik CBA Temistokles Brodowski.

Po zatrzymaniu przeszukano miejsca zamieszkania oraz podmioty powiązane z przedsiębiorcą. Zgromadzone materiały trafiły do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. CBA informuje, że sprawa ma charakter rozwojowy.

RIRM

drukuj