fot. PAP/EPA

Indonezja: 23 osoby zginęły w wyniku gwałtownej powodzi

Co najmniej 23 osoby zginęły na indonezyjskiej wyspie Flores w wyniku gwałtownej powodzi wywołanej przez ulewne deszcze. Dziewięć osób odniosło obrażenia, a pięć jest zaginionych. W sąsiednim Timorze Wschodnim zginęło osiem osób.

Raditya Jati, rzecznik indonezyjskiej agencji zarządzania kryzysowego, powiedział, że w wiosce Lamanele błoto zalało kilkadziesiąt budynków.

„Domy mieszkańców zostały zmyte przez powódź” – dodał.

Poinformował też, że na wyspie Adonara na wschód od Flores zawalił się most.

W Timorze Wschodnim na obrzeżach Dili, stolicy kraju, doszło do osunięcia ziemi, w wyniku którego zginęło osiem osób – poinformowała agencja Tatoli. Jeden ze świadków powiedział Reuterowi, że wśród ofiar śmiertelnych było dwuletnie dziecko.

„Obecnie koncentrujemy się na tym, aby osoby starsze, dzieci i kobiety w ciąży zostały przewiezione w bezpieczne miejsce” – powiedział Joaquim Gusmao, sekretarz stanu ds. ochrony ludności.

W Dili, gdzie ulewne deszcze trwają od sobotniego wieczora, zalany został pałac prezydencki. W mediach społecznościowych opublikowano zdjęcia, na których widać zawalone budynki i zalane pojazdy.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl