fot. PAP/Andrzej Lange

Gen. T. Piotrowski nominowany na drugą kadencję jako Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych

Prezydent Polski Andrzej Duda mianował dziś gen. broni Tomasza Piotrowskiego na drugą kadencję na stanowisku Dowódcy Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim. Wziął w niej udział m.in. szef MON Mariusz Błaszczak.

Prezydent Andrzej Duda w swoim przemówieniu podkreślił, że nie jest zaskoczeniem, iż generał Tomasz Piotrowski będzie kontynuował swoją misję, bo „nie wymienia się zawodników w dobrze grającej drużynie”, a ta w ostatnim czasie – jak wskazał – sprawdziła się m.in. podczas akcji ewakuacyjnej naszych żołnierzy z Afganistanu.

Pomogliśmy wielu ludziom, wielu rodzinom. Żaden Polak ani żaden z naszych gości nie zginął. Ta misja była wielkim sukcesem – ocenił Andrzej Duda i gratulował nominacji.

– Proszę, żeby Pan Generał dalej kontynuował tę misję. Czas jest taki, jaki jest. Wszyscy wiemy, jaki. Ćwiczenia ZAPAD właśnie się toczą, będą wchodziły w swoją fazę kulminacyjną za kilka dni. Proszę, żeby Pan Generał wykorzystał całe swoje zdobyte dotychczas doświadczenie, aby polskie sprawy związane z naszą obronnością, z bezpieczeństwem naszego państwa w tym zakresie, w którym Pan Generał ma powierzoną odpowiedzialność, były realizowane jak najlepiej. Jeszcze raz, gratuluję pierwszej kadencji, dziękuję za nią, gratuluję tej nominacji i życzę Panu Generałowi i wszystkim współpracownikom powodzenia – mówił prezydent.

Kadencja na stanowisku Dowódcy Operacyjnego wynosi trzy lata, z możliwością wyznaczenia ponownie.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl